krupkowska.com

Dzień dobry, witaj w moim warsztacie!

Tutaj dowiesz się, kim jestem i jak zaczęła się moja przygoda z biżuterią, a także jak pracuję i co mnie inspiruje.

Mam na imię Justyna i tworzę dla Was leśną biżuterię. W moim warsztacie przy użyciu tradycyjnych technik złotniczych powstaje oryginalna biżuteria ze srebra i miedzi. Wykorzystuję również naturalne minerały, a miedź często pokrywam kolorową emalią.

Początki z biżuterią

Z wykształcenia jestem architektką, ale to biżuteria jest moją pasją. Chcąc poszerzyć swoje możliwości, w 2012 roku ukończyłam studia podyplomowe organizowane przez AGH i Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie na kierunku „Biżuteria, ceramika, małe formy odlewnicze”, gdzie poznałam podstawy tradycyjnych technik złotniczych i jeszcze bardziej pokochałam pracę w metalu.

Od tamtej pory stukanie młotkiem i wycinanie kształtów z miedzianej i srebrnej blachy do tego stopnia zawładnęło moim życiem, że z czasem z pasji przerodziło się także w pracę. Staram się codziennie uczyć nowych rzeczy, żeby rozwijać swoje umiejętności i coraz bardziej usprawniać pracę nad biżuterią dla Was.

Inspiracje

Inspiruje mnie głównie przyroda – z całym swoim bogactwem fauny i flory. W większości są to ptaki, których kolorowe upierzenie staram się jak najwierniej odwzorowywać w emaliowanej biżuterii. Ze srebra powstają natomiast unikatowe serie z dzikimi zwierzętami i roślinami z rodzimych łąk i lasów. Wśród leśnych motywów królują: płomykówka, lis, sarna i wilk, ale nie brakuje też morskich stworzeń jak wieloryby i orki.
Chciałabym zatrzymać w srebrze ulubione gatunki moje i moich klientek, by służyły jako amulety i przypominały dobre chwile, a także spacery po lasach i letnich łąkach.

Justyna Krupkowska - to ja w moim warsztacie, gdzie wykonuję biżuterię

Zapraszam Was do mojego świata srebrnych zwierząt i emaliowanych ptaków :)

Znajdziesz mnie też tutaj: