krupkowska.com

warsztat ja3

Dzień dobry, witaj w moim warsztacie!

Mam na imię Justyna i zajmuję się wykonywaniem biżuterii. Pracuję głównie w miedzi, łącząc jej ciepły kolor z pięknymi minerałami lub pokrywając ją kolorową emalią, ale coraz bardziej wciąga mnie także praca ze srebrem.

Z wykształcenia jestem architektem, ale to biżuteria jest moją pasją. Już w trakcie studiów (i potem, kiedy pracowałam w biurze), aby odpocząć od projektowania domów i hal przemysłowych, siadałam wieczorami przy moim biurku z kilkoma podstawowymi narzędziami i zwojem drutu (lub kawałkiem miedzianej blaszki), by „wyczarować” nowe kolczyki lub broszkę.


Na tym etapie były to jeszcze dość prymitywne prace, dlatego, aby poszerzyć swoje możliwości, w 2012 roku ukończyłam studia podyplomowe organizowane przez AGH i Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie na kierunku „Biżuteria, ceramika, małe formy odlewnicze”, gdzie poznałam podstawy tradycyjnych technik jubilerskich i jeszcze bardziej pokochałam pracę w metalu.

Od tamtej pory codziennie uczę się nowych rzeczy, a stukanie młotkiem i wycinanie kształtów z miedzianej blachy do tego stopnia zawładnęło moim życiem, że z czasem z pasji przerodziło się także w pracę.

Inspiruje mnie głównie przyroda – z całym swoim bogactwem fauny i flory (głównie są to oczywiście ptaki), ale czasem nachodzi mnie także ochota, aby zaprojektować coś bardziej abstrakcyjnego.

Prywatnie lubię piec ciastka i zbieram graficzne książki dla dzieci.

Zapraszam do mojego warsztatu! :)

 

Znajdziesz mnie też tutaj: